KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15307417
*
nr 1530 7417
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Fiskande man i eka. Signerad, numrerad 38/310,14x25 cm, yttermått inklusive ram: 31,5x42 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 20:13:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 13:03:13
1
200 kr
27/3 20:03:57
2
Vinnande bud
27/3 20:07:42
1
300 kr
27/3 20:07:42
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Läs mer om Folke Gullby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fiskande man i eka folke gullby grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57
*
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Folke Gullby
nr 1530 7417
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Fiskande man i eka. Signerad, numrerad 38/310,14x25 cm, yttermått inklusive ram: 31,5x42 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 13:03:13 | 1 | 200 kr |
27/3 20:03:57 | 2 | Vinnande bud |
27/3 20:07:42 | 1 | 300 kr |
27/3 20:07:42 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk mÃ¥lare och grafiker född i SmÃ¥land 1912, död 1982.Läs mer om Folke Gullby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fiskande man i eka folke gullby grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57